| DECOR | Wood look |
| COLLECTION NAME | Eternity |
| ITEM NO. | XLW-2864 |
| TYPE OF LAYING | Click laying |
| FLOORING | Design Flooring with a rigid base |
| FORMAT | Planks |
| PRODUCT THICKNESS | 8.0 mm |
| WEAR LAYER | 0.5 mm |
| BACKING | 2.0mm IXPE |
| DIMENSIONS WIDTH | 181 mm |
| DIMENSIONS LENGTH | 1220 mm |
| TOTAL THICKNESS | 10.0 mm |
| EDGE | Beveled |





