| DECOR | Wood look |
| COLLECTION NAME | Spring |
| ITEM NO. | MTL-8005 |
| TYPE OF LAYING | Click laying |
| FLOORING | WCF Flooring |
| FORMAT | Plank |
| WEAR LAYER | 45g Malamie Paper |
| BACKING | N/A |
| DIMENSIONS WIDTH | 199 mm |
| DIMENSIONS LENGTH | 1215 mm |
| TOTAL THICKNESS | 8.0 mm |
| EDGE | Medium Beveled |


